فیلترهای انتخاب شده

موتورسیکلت تایر

فیلتر کردن توسط:

فیلترهای باز

شماره فنی تایر

قیمت

به

برندهای تایر


نمایش همه

فروشنده

گزینه‌های اضافه

میانگین امتیاز آزمایش

به

قیمت دسته


تایر موتورسیکلت، حرف اول و آخر در امنیت

اگر موتورسیکلت‌تان تایری ۷ اینچی داشته باشد، تنها ۸ سانتی‌متر مربع از لاستیک موتورسیکلت روی زمین قرار می‌گیرد.

تمام وزن شما روی همین ۷ سانتی متر از لاستیک موتور سیکلت است. تمام کارهایی که انجام می‌دهید، تمام باری که روی موتورسیکلت سوار می‌کنید، تمام ترمزها و دور زدن‌ها با همین ۸ سانتی‌متر انجام می‌شود. شاید تا به الآن، به دنبال خرید بهترین مارک تایر موتورسیکلت‌ بوده‌اید. شاید قیمت تایر موتورسیکلت برای‌تان حرف اول را می‌زده است. شاید هم سفارش دوستان، بهترین راه برای خرید تایر موتورسیکلت‌تان بوده. ولی از الآن به بعد، احتمالا با چشمانی بازتر به فروشگاه‌ها نگاه کنید.

انواع تایر موتورسیکلت

تایرهای موتورسیکلت را معمولا بر اساس سازه و طرح آج طبقه‌بندی می‌کنند. سازه‌ی تایر، باعث می‌شود تا آن را در گروه تایرهای رادیال یا تایرهای بایاس قرار دهیم. طرح آج هم مشخص می‌کند که با تایر، در چه سطوحی می‌توان تردد کرد.

سازه‌ی تایر، با چند سیم سرتاسری ساخته می‌شود که نقش اسکلت را دارند. روی این اسکلت، لایه‌های لاستیک، یکی بعد از دیگری قرار می‌گیرند. اگر این لایه‌ها به صورت ۴۵ درجه (منظور زاویه‌ای است که به سیم‌ها می‌سازند) روی سیم‌ها بخوابند، تایر را در گروه تایرهای بایاس قرار می‌دهیم. اگر هم آن‌ها را عمود بر سیم‌ها قرار دهیم، تایر را در گروه تایرهای رادیال قرار می‌دهیم. بد نیست این را هم بگوییم که تایر رادیال برای سرعت بالا و تایر بایاس، برای تحمل وزن زیاد مناسب است.

طرح آج، می‌تواند در امنیت و راحتی سواری موتورسیکلت حرف اول را بزند. معمولا موتورسیکلت‌هایی که بخواهند در خاک و سنگ حرکت کنند، باید تایری با شیار عمیق‌تر و بزرگتر داشته باشند. بنابراین ممکن است به آن‌ها نگاه کنید و آج‌شان را مجموعه‌ای از بلوک‌های لاستیکی دور از هم ببینید. چنین طرحی برای موتورسیکلت‌هایی مناسب است که بخواهند در سنگ و خاک حرکت کنند؛ موتورهایی مثل موتورهای کراس. هرچه خاک نرم باشد، باز هم در میان این آج‌ها گرفتار می‌شود و لاستیک می‌تواند موتورتان را به جلو براند. از طرف دیگر، تایرهای مخصوص جاده باید صاف‌تر باشد و شیارهای‌شان به صورتی ساخته شود که آب باران را دور از لاستیک موتورسیکلت قرار دهد. به این ترتیب، بیشترین سطح ممکن به جاده می‌چسبد و امنیت موتورسیکلت بالا می‌رود. از طرف دیگر، سطح صاف‌شان باعث می‌شود که کمترین لرزش به موتورسوار انتقال پیدا کند. کافیست تصور کنید که هرکدام از بلوک‌های لاستیکی تایر آفرود موتورسیکلت، می‌تواند باعث شود که موتورسوار در جاده یک ضربه را حس کند.

بهترین لاستیک یا بهترین مارک لاستیک موتورسیکلت، تنها موضوعاتی نیستند که باید مد نظر قرار دهید. ممکن است بهترین مارک را پیدا کنید، بهترین لاستیک همان برند را برای موتورسیکلت‌تان انتخاب کنید و به دلیل این که تایر مناسب موتورسیکلت شما نیست، از خریدتان پشیمان شوید.

خرید اینترنتی لاستیک موتورسیکلت

در نظر داشته باشید که در این سایت می‌توانید اطلاعات مربوط به تایر موتورسیکلت، نقدهای مختلف، خرید اینترنتی تایر موتورسیکلت و هرچیز دیگری که نیاز داشته باشید را پیدا کنید. هفت سانتی‌متر مربع را فراموش نکنید؛ چه در این سایت و چه در سایت‌ّهای دیگر، به دنبال اطلاعات بیشتر باشید و بهترین خرید تا

تا ۴ محصول را مقایسه کنید:

از 6513
مشاهده بیشتر ۲۰
از 6513
تبلیغات پولی است
بازگشت به بالا